UWAGA!!!

W związku z informacją MEN dotyczącą możliwości otwarcia przedszkola dla rodziców pracujących, od dnia 6 maja br., zwracamy się z prośbą o informację od rodziców, którzy musieliby przyprowadzić dziecko do przedszkola. Prosimy o wysłanie sms z podpisem rodzica na nr. tel. 512291505 lub 511012417, 511012416, 511012394 o treści : „Tak, chcę przyprowadzić dziecko do przedszkola. Podpis rodzica”. Sms wysyłamy do jutra tj. do 30 kwietnia br., do godziny 12:00

Prosimy wziąć pod uwagę wszystkie ograniczenia spowodowane COVID-19 i ryzyko, które ewentualnie istnieje, gdy poślecie dziecko do przedszkola.

O decyzji organu prowadzącego i procedurach będziemy na bieżąco informować.

Poniżej link do strony MEN i informacja.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejny-etap

6 maja otwieramy żłobki i przedszkola – w wyjątkowych sytuacjach samorządy mogą je zamknąć

Dzieci pracujących rodziców będą mogły wrócić do żłobków lub przedszkoli. Od środy 6 maja organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ważne! Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach.

Ważne! Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest wypłacany rodzicom, gdy:

  • przedszkole i żłobek są zamknięte na mocy decyzji jednostki samorządu terytorialnego,
  • gdy żłobek lub przedszkole nie może zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19.

Drukuj